Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Zmiany w prawie

Praca sezonowa - nowe typy zezwoleń od 1 stycznia 2018 r.

15.09.2017
1 sierpnia 2017 r. Prezydent podpisał ustawę z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i niektórych innych ustaw. Wprowadza ona nowe rodzaje zezwoleń do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz do ustawy o cudzoziemcach.
Więcej

Zwiększenie ochrony pracowników w prezydenckim projekcie zmian do ustawy – Kodeks pracy

13.09.2017
Prezydent RP Andrzej Duda skierował do Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw.
Więcej

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o pracy na morzu

08.09.2017
Rada Ministrów przyjęła 7 września br. projekt ustawy o zmianie ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Więcej

Projekt ustawy o deputatach węglowych trafi pod obrady KERM

06.09.2017
Zmodyfikowany projekt ustawy dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów górniczych powinien jeszcze we wrześniu br. trafić pod obrady komitetu ekonomicznego rządu – poinformował we wtorek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
Więcej

Zatrudnianie cudzoziemców - zmiany od 1.01.2018 r.

05.09.2017
17 sierpnia została opublikowana ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw. Ustawa od 1 stycznia 2018 r. wprowadza zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców.
Więcej

Decyzje w sprawie PPK ważne dla przedsiębiorców!

31.08.2017
Od pewnego czasu rząd pracuje nad dwiema ważnymi ustawami – o OFE i Pracowniczych Programach Kapitałowych (PPK). Wiemy, że 75 proc. środków z OFE trafi do funduszów emerytalnych. 25 proc. zasili rezerwy demograficzne.
Więcej

Rolnicza Solidarność chce zmian w emeryturach dla rolników

16.08.2017
NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych przekazał prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie autorski projekt nowelizacji ustawy o rentach strukturalnych w rolnictwie oraz projekt zmian w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników.
Więcej

GIODO sprawdzi legalność przetwarzania danych pracowników tymczasowych

10.08.2017
W dniu 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Jak to zwykle bywa, nałożono na pracodawców kolejne obowiązki , co spowodowało wzrost biurokracji po stronie pracodawców zatrudniających pracowników tymczasowych. Niezastosowanie się do nowych regulacji naraża pracodawców na odpowiedzialność karną w postaci grzywny do 30 tysięcy złotych.
Więcej

Reforma od 1 października, pismo KE nie zaburza przygotowań

09.08.2017
Reforma emerytalna wejdzie w życie w październiku; w piśmie KE nie ma nic, co by zaburzało przygotowania do niej - powiedział w środę wiceminister resortu rodziny i pracy Krzysztof Michałkiewicz.
Więcej

Minister Rafalska nie odpuści zakazu niedzielnego handlu

09.08.2017
Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę za podwójne stawki za pracę w niedzielę - napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Więcej

OPZZ chce odrzucenia projektu o zakazie handlu w niedziele

09.08.2017
OPZZ chce odrzucenia obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele; w zamian postuluje wprowadzenie wyższych stawek za pracę w niedziele. "Niech OPZZ nie krytykuje, tylko napisze własny projekt i zbierze pod nim podpisy" - skomentowało NSZZ "Solidarność".
Więcej

MRPiPS: reforma emerytalna spełnia oczekiwania społeczne

08.08.2017
Przepisy wprowadzające zróżnicowany wiek emerytalny dla kobiet oraz dla mężczyzn są prawidłowe i zgodne z oczekiwaniami społecznymi, jak również polską tradycją - oceniło MRPiPS, odnosząc się do listu Komisji Europejskiej ws. różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
Więcej

Projekt ustawy o deputatach węglowych do poprawki

08.08.2017
Ministerstwo Energii przygotowuje korektę w projekcie ustawy dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów górniczych - poinformował w piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Resort chciałby, aby sprawa deputatów została uregulowana przed końcem tego roku.
Więcej

Stanowcze stanowisko Polski o pakiecie mobilności

08.08.2017
Propozycje regulacji prawnych, na które składa się tzw. pakiet mobilności, są w centrum zainteresowania Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa od 2016 roku. Przedstawiciele kierownictwa resortu odbyli kilkadziesiąt spotkań poświęconych temu tematowi - z przedstawicielami Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Więcej

Część środków z OFE posłuży małym i średnim polskim firmom

08.08.2017
Środki zgromadzone na OFE chcemy w ogromnej większości sprywatyzować. Przekazać je ludziom, tym osobom, na których kontach są zapisane - mówił w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że 25 proc. tych środków posłuży małym i średnim polskim firmom.
Więcej

Od 25 maja 2018 r. nowe przepisy o danych osobowych!

07.08.2017
25 maja 2018 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rozpocznie się formalne stosowanie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, tzw. RODO. W tym dniu RODO stanie się uniwersalną dla wszystkich krajów członkowskich normą prawną w kwestii ochrony danych osobowych.
Więcej

Unijny cios w polską pracę

07.08.2017
Przymusowe przenoszenie firm za granicę i utrata tysięcy miejsc pracy - taki może być skutek zaostrzenia unijnych regulacji o delegowaniu pracowników - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
Więcej

Niższe wymogi dla inwestorów tworzących 2 tys. miejsc pracy

06.08.2017
Rząd chce złagodzić wymagania dla inwestorów tworzących ponad 2 tys. miejsc pracy, korzystających z dotacji w ramach "Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2023" - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
Więcej

Projekty przekształcenia OFE trafią do konsultacji jesienią

04.08.2017
Projekty dotyczące przekształcenia OFE trafią do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych w III kw. tego roku, a w ostatnim kwartale powinny być przyjęte przez rząd i skierowane do Sejmu - poinformował resort rozwoju w odpowiedzi na zapytanie poselskie.
Więcej

Znowelizowana praca cudzoziemców od 1 stycznia 2018 r.

04.08.2017
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowela wprowadza m.in. opłatę 30 zł za rejestrację oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców.
Więcej
1  2  3  4  5    9

Produkty polecane

System prawa pracy. TOM I. Część ogólna

Tom I Systemu Prawa Pracy w swych założeniach pomyślany został jako prezentacja ustawodawstwa pracy...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Promocja zatrudnienia i instytucje rynku pracy....

Zbiór uwzględnia zmiany, które zostały opublikowane do dnia 1 września 2016 r., w tym m.in.: Kodeks...
Cena: 63.00

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego

Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu ubezpieczenia społecznego – z podziałem na...
Cena: 69.00
Promocja: 62.10 zł