Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Decyzje w sprawie PPK ważne dla przedsiębiorców!

Od pewnego czasu rząd pracuje nad dwiema ważnymi ustawami – o OFE i Pracowniczych Programach Kapitałowych (PPK). Wiemy, że 75 proc. środków z OFE trafi do funduszów emerytalnych. 25 proc. zasili rezerwy demograficzne.
W ramach topiku:
Ubezpieczenia emerytalne i rentowe
Warto wiedzieć: PPK to pracowniczy plan kapitałowy – nowy obowiązkowy system gromadzenia oszczędności emerytalnych obciążający pracodawców i pracowników.
Ubezpieczenia

– Istnieje duże prawdopodobieństwo, że środki te trafią najpierw do PFR-u, a następnie na giełdę – powiedział serwisowi eNewsroom Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich – Dla przedsiębiorców ważne są decyzje związane z Pracowniczymi Programami Kapitałowymi. Obecnie wiemy, że po stronie pracodawcy będzie obowiązek odprowadzania 2 proc. wynagrodzenia. Na początku będzie to dotyczyło jedynie firm zatrudniających powyżej 20 osób. Takie regulacje będą obowiązkowe dla pracodawcy, ale nie pracownika, który nie będzie musiał korzystać z systemu. W ostatnim roku obserwowaliśmy znaczne wzrosty kosztów pracy, na poziomie ok. 50 proc. w stosunku do roku 2016. Było to związane z regulacjami dotyczącymi umów zleceń. W tej sytuacji ustalone 2 proc. wynagrodzenia wydaje się niezbyt dużą kwotą. Jednak nie wszyscy pracodawcy przyjmą kolejny wzrost kosztów pracy z jednakowym spokojem – podsumował Kowalski.

Źródło: enewsroom.pl

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Przeciwdziałanie niedopuszczalnym formom zatrudnienia

Publikacja w sposób całościowy i dogłębny omawia zagadnienie odpowiedzialności prawnej za...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Kodeks pracy. Komentarz

Komentarz przedstawia w sposób szczegółowy, a zarazem syntetyczny, wszystkie instytucje prawa pracy...
Cena: 259.00
Promocja: 233.10 zł

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Więcej na temat

Emerytura po 40 latach pracy realna od 2017 roku

21-05-2015
Propozycja prezydenta Bronisława Komorowskiego wprowadzenia możliwości przejścia na emeryturę po uzyskaniu 40 letniego stażu pracy mogłaby wejść w życie od 2017 roku - ocenia ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.

 

Czytaj kolejny
artykuł

Rolnicza Solidarność chce zmian w emeryturach dla rolników