Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Zobacz film promocyjny

Nasze serwisy

Pokaż

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to nowoczesny program, w którym znajdziesz wszystkie treści i dokumenty niezbędne w codziennej pracy. Nie musisz już poszukiwać potrzebnych informacji w różnych miejscach – program zawiera nie tylko akty, orzeczenia i komentarze ale również edytowalne wzory dokumentów.

Pomożemy Ci rozwiązać wszystkie zadania wynikające z Twoich obowiązków kadrowo-płacowych!

Więcej informacji
Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Kompendium zawsze aktualnej wiedzy

Kadry

Koniec zakupów w niedzielę!

Całkowitego zakazu handlu w niedzielę chce Solidarność. Szef "S" Piotr Duda grzmiał niedawno na pielgrzymce Ludzi Pracy w Częstochowie: - 500 plus to nie wszystko, dopełnieniem programu jest dbałość o rodzinę, bo niedziela jest dla Boga i rodziny.
W ramach topiku:
Czas pracy Obowiązki pracodawcy i pracownika
Warto wiedzieć: Zdaniem największej części osób nie powinno się zakazywać handlu w niedzielę, taką odpowiedź wskazało 54 proc.
Kadry

Wolne niedziele to niekoniecznie więcej czasu dla rodziny Wolne niedziele to niekoniecznie więcej czasu dla rodziny 04-04-2017 Szkolenie

To już przesądzone – posłowie PiS poprą obywatelski projekt zakazujący sprzedaży w ostatnim dniu tygodnia. Ale najpierw dopasują go do oczekiwań rządu. Wprowadzona zostanie poprawka, zgodnie z którą obostrzenia początkowo mają obowiązywać tylko przez dwie niedziele w miesiącu. Zmienią się też wyjątki od zakazu oraz kary za jego złamanie (więzienie będzie grozić tylko za uporczywe naruszanie ograniczeń). Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać już z początkiem przyszłego roku.

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r.,...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

MERITUM HR

Meritum HR to profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W...
Cena: 230.00
Promocja: 207.00 zł

Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE

Książka zawiera wzory dokumentów (np. wnioski, oświadczenia, zezwolenia) oraz rozporządzenia i...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Więcej na temat

Bochniarz: zamiast zakazu handlu w niedziele - zgoda na pracę lepiej płatną

22-03-2017
Zamiast zakazu handlu w niedziele, bardziej racjonalne byłyby rozwiązania dotyczące zgody pracownika na podjęcie zatrudnienia za większą płacę - uważa przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz.

 

Czytaj kolejny
artykuł

PPK mają być receptą na niską emeryturę